2018 December 19 - چهار شنبه 28 آذر 1397
ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از امروز آغاز می‌شود
کد مطلب: ٨٧٩٩ تاریخ انتشار: ٠٧ مرداد ١٣٩٧ - ١٥:٣٧ تعداد بازدید: 191
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از امروز آغاز می‌شود

ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان از امروز آغاز شده و تا ۱۴ مرداد ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری عتبات، حجت‌الاسلام فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: از امروز ثبت‌نام دور جدید عتبات دانشگاهیان آغاز می‌شود و تا 14 مرداد ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امسال 8 هزار نفر از دانشگاهیان به توسط این ستاد به عتبات اعزام می‌شوند.

فقیهی تصریح کرد: در این دوره افزایش قیمت خاصی نخواهیم داشت و اعزام زمینی یک میلیون و سیصد هزار تومان و هوایی دو میلیون سیصد هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: قرعه‌کشی از ثبت‌نام کنندگان 15 مرداد انجام می‌شود و اولین کاروان هم 24 مرداد امسال اعزام خواهد شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: از امروز ثبت‌نام دور جدید عتبات دانشگاهیان آغاز خواهد شد و تا 14 مرداد ادامه خواهد داشت.         

وی تصریح کرد: زوج‌های جوان دانشجو، دختران و پسران دانشجوی مجرد،اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها در این دوره می‌توانند به عتبات اعزام شوند. 

فقیهی یادآور شد: دانشگاهیان در این دوره در قالب 186 کاروان اعزام می‌شوند که 16 کاروان هوایی و 70 کاروان به صورت زمینی خواهد بود. 

وی با بیان اینکه سه روز قبل از اربعین اعزام‌ دانشگاهیان به عتبات به پایان خواهد رسید، گفت: این دوره از اعزام‌ها در تابستان خواهد بود. زیرا در ایام تعطیلات تابستان دانشگاهیان با رغبت بیشتری به این سفر اعزام می‌شوند و از طرفی هم ایام عید غدیر، عرفه و عاشورا را در پیش خواهیم داشت، یکی از ویژگی‌های این دوره است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درباره وام عتبات دانشگاهیان هم افزود: در این دوره با هماهنگی‌هایی که با بانک ملت شده مبلغ وام‌ها افزایش پیدا کرده و به کاروان‌های هوایی دو میلیون تومان و به کاروان‌های زمینی یک میلیون 300 هزار تومان با سود 4 درصد پرداخت خواهد شد. 

فقیهی ادامه داد: مشخص نبودن وضعیت ارز در این دوره باعث شد تا مقداری تاخیر داشته باشیم که با توافق بانک مرکزی و سازمان حج قیمت ثابتی برای ارز عتبات تعیین شد.

وی درباره اعزام دانشگاهیان در دوره قبل هم گفت: در سال گذشته 191 هزار نفر ثبت نام کردند که 22 هزار و 885 نفر در قالب 630 کاروان اعزام شدند.

فقیهی تصریح کرد: از این تعداد 6 هزار و 163 نفر دانشجویان متاهل، 3 هزار و 610 نفر دختران مجرد و 3 هزار و 50 نفر پسران مجرد هزار و 39 نفر اساتید دانشگاه‌ها و 2 هزار و 262 نفر کارمندان دانشگاهی بودند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: از مجموع اعزام‌های سال 96، 29.5 درصد دانشگاهیان وزارت علوم 24.9 درصد دانشگاهیان وزارت بهداشت، 17 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد، 12 درصد دانشگاه غیرانتفاعی و فرهنگیان، 16 درصد دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی بودند که بیش از نیمی از اعزام‌ها مربوط به وزارت علوم و وزارت بهداشت بود. 

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان یادآور شد: توسط بانک ملت در سال 96، 13 هزار و 700 نفر وام قرض الحسنه دریافت کردند 7200 ختم قرآن برگزار شد و طبق نظرسنجی‌ها دانشجویان و اساتید از این دوره از اعزام‌ها رضایت داشتند.

وی یادآور شد: اخذ مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر این دوره هم انجام می‌شود.

 رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تصریح کرد: زوج‌های جوان دانشجو، دختران و پسران دانشجوی مجرد، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها در این دوره می توانند به عتبات اعزام شوند.  

فقیهی یادآور شد: دانشگاهیان در این دوره در قالب 186 کاروان اعزام می شوند که 16 کاروان هوایی و 70 کاروان به صورت زمینی خواهد بود. 

وی با بیان اینکه سه روز قبل از اربعین اعزام‌ دانشگاهیان به عتبات به پایان خواهد رسید، گفت: این دوره از اعزام‌ها در تابستان خواهد بود. زیرا در ایام تعطیلات تابستان دانشگاهیان با رغبت بیشتری به این سفر اعزام می‌شوند. هم چنین ایام عید غدیر، عرفه و عاشورا را در پیش خواهیم داشت یکی از ویژگی‌های این دوره است.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به پرداخت وام به دانشجویان گفت: با هماهنگی بانک ملت مبلغ وام‌ها افزایش پیدا کرده که به کاروان‌های هوایی دو میلیون تومان و به کاروان‌های زمینی یک میلیون 300 هزار تومان با سود 4 درصد پرداخت خواهد شد. 

وی یادآور شد: اخذ مجوز خروج از کشور دانشجویان پسر این دوره هم انجام می‌شود.

فقیهی ادامه داد: علت تاخیر ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان در این دوره مشخص نبودن وضعیت ارز بود که با توافق بانک مرکزی و سازمان حج قیمت ثابتی را برای ارز عتبات تعیین شده است.

وی در ادامه با ارایه آماری از اعزام‌های سال 96 گفت: در سال 96، 191 هزار نفر ثبت‌نام کردند که 22 هزار و 885 نفر در قالب 630 کاروان اعزام شدند. از میان آن‌ها 6 هزار و 163 نفر دانشجویان متاهل، 3 هزار و 610 نفر دختران مجرد و 3 هزار و 50 نفر پسران مجرد هزار و 39 نفر اساتید دانشگاه‌ها و 2 هزار و 262 نفر کارمندان دانشگاهی بودند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت:‌ از مجموع اعزام‌های سال 96، 29.5 درصد دانشگاهیان وزارت علوم 24.9 درصد دانشگاهیان وزارت بهداشت، 17 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد، 12 درصد دانشگاه غیرانتفاعی و فرهنگیان، 16 درصد دانشگاه پیام نور، فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی بودند که بیش از نیمی از اعزام‌ها مربوط به وزارت علوم و وزارت بهداشت بود.

فقیهی اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان در سال 96 سه کاروان و دانشجویان ایرانی خارج از کشور 5 کاروان اعزام داشتند. هم چنین 62.2 درصد اعزام‌ها کسانی بودند که اولین بار به این سفر اعزام شدند.

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: