2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
۱۰۰ پرواز فوق العاده به پرواز‌های اربعین اضافه شد/ کاهش قیمت بلیت شرکت‌های هواپیمایی خارجی در سامانه نیما
کد مطلب: ٩٦١٨ تاریخ انتشار: ٢٧ مهر ١٣٩٧ - ١٨:٥٢ تعداد بازدید: 244
صفحه نخست » عمومی » اخبار برگزیده
۱۰۰ پرواز فوق العاده به پرواز‌های اربعین اضافه شد/ کاهش قیمت بلیت شرکت‌های هواپیمایی خارجی در سامانه نیما

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از اضافه شدن ۱۰۰ پرواز به پروازهای اربعین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری عتبات، رضا جعفر زاده با اشاره به این ‌که پیش از این مجوز 330 پرواز فوق العاده برای اربعین به شرکت های هواپیمایی صادر شده بود، اظهار کرد: اکنون سازمان هواپیمایی کشوری مجوز حدود 100 پرواز فوق‌العاده دیگر را برای شرکت های هواپیمایی صادر کرده است.

وی با بیان این‌ که ایران ایر، ماهان، کیش ایر، قشم ایر، آتا و تابان پروازهای اربعین را انجام می‌دهند، افزود: لیست دفاتر نمایندگی این شرکت دریافت و به فهرست دفاتر نمایندگی فروش بلیت های اربعین اضافه شده است که روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری قابل مشاهده است.

کاهش قابل توجه قیمت بلیت شرکت‌های هواپیمایی خارجی در سایه سامانه نیما

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: امکان استفاده از سامانه نیما برای شرکت‌های هواپیمایی خارجی فراهم شده است و باید قیمت بلیت پروازها را بر اساس نرخ ارز اعلامی سامانه نیما محاسبه کنند.

رضا جعفرزاده افزود: نرخ ارز اعلامی سامانه نیما برای شرکت‌های هواپیمایی خارجی، هشت هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است و شرکت‌های هواپیمای خارجی باید قیمت بلیت‌ها را براساس نرخ اعلامی این سامانه محاسبه کنند.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب شاهد کاهش قابل توجه بهای بلیت‌های شرکت‌های هواپیمای خارجی خواهیم بود.

جعفرزاده نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بهای بلیت‌های شرکت‌های هواپیمایی را به دو صورت اعلام کرد و گفت: در شکل اول بازرسان دفتر نظارت هواپیمایی کشوری اگر به تخلفی برخورد کنند اقدام لازم را اتخاذ می‌کنند و مورد دیگر از طریق گزارش‌های مردمی است که به سازمان هواپیمایی کشوری می‌رسد و از طریق سامانه نیما نیز قابل پی‌گیریست.

وی افزود: در عین حال ابتدا متقاضی اگر به مورد تخلفی برخورد کرد باید به همان شرکت هواپیمایی که بلیت متعلق به آن است مراجعه کند و در نهایت می‌تواند مورد تخلف را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کند.

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: