به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایکنا ، همزمان با فرارسیدن ماه محرم، میلیون‌ها تن از محبان اهل بیت (ع) در مراسم برافراشتن پرچم‌های سیاه و عزا بر گنبد‌های عتبات مقدسه جمع شدند.   در شهر مقدس کربلا، حرم‌های مقدس حسینی و عباسی شاهد مراسم تعویض پرچم سرخ انتقام با پرچم‌های سیاه عزا را شاهد بود. در مراسمی که […]

به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایکنا ، همزمان با فرارسیدن ماه محرم، میلیون‌ها تن از محبان اهل بیت (ع) در مراسم برافراشتن پرچم‌های سیاه و عزا بر گنبد‌های عتبات مقدسه جمع شدند.  

در شهر مقدس کربلا، حرم‌های مقدس حسینی و عباسی شاهد مراسم تعویض پرچم سرخ انتقام با پرچم‌های سیاه عزا را شاهد بود. در مراسمی که به همین منظور برگزار شد، خیل عظیم زائران از استان‌های مختلف عراق حضور داشتند که در حمایت و یاری سید و سالار شهیدان (ع) شعار می‌دادند و آغاز مراسم عزاداری آن حضرت را اعلام می‌کردند.

در شهر مقدس نجف اشرف حرم مطهر حضرت علی (ع) شاهد برافراشتن پرچم سیاه عزا بود و جمع زیادی از محبان آن حضرت برای بزرگداشت مراسم عزای امام حسین (ع) در این مراسم شرکت کرده بودند.

در شهر مقدس کاظمین هم پرچم‌های سیاه عزا بر گنبد مرقد امامان موسی کاظم و محمد جواد (ع) برافراشته شد. در این مراسم، جمع کثیری از عاشقان و وفاداران این دو حضرت شرکت داشتند که با سردادن شعارهایی در حمایت و یاری امام حسین (ع) فرارسیدن ماه محرم، ماه عزای سالار شهیدان را اعلام کردند.

در شهر مقدس سامرا نیز مراسم برافراشتن پرچم‌های سیاه عزا بر بالای گنبد حرم امام هادی (ع) و امام حسن عسکری (ع) با حضور جمع کثیری از عاشقان و دوستداران اهل بیت (ع) برگزار شد و شرکت کنندگان بر آمادگی خود برای برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) تأکید کردند. در مشهد مقدس هم این مراسم برگزار شد و پرچم‌ عزا بر فراز گنبد حرم امام علی ابن موسی الرضا (ع) برافراشته شد. این مراسم در فضایی آکنده از غم و اندوه که نشان دهنده شروع ماه محرم بود برگزار شد.

در حرم حضرت زینب (س) در سوریه نیز مراسم مشابهی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم برگزار شد. این مراسم که همه ساله برگزار می‌شود، بیانگر میزان عشق و وفاداری به اهل بیت (ع) و نشان دهنده غم و اندوه شیعیان در مصیبت دردناکی است که در واقعه کربلا بر امام حسین (ع) و اهل بیت آن حضرت گذشته است.