به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایکنا، احمد کریم الموسوی، مدیر شرکت حمل و نقل خصوصی عراق اعلام کرد که بر اساس دستورات رزاق محیبس السعداوی، وزیر حمل و نقل کشور، در راستای حمل و نقل زائران از دیگر شهرها و استان‌ها به استان کربلا و بالعکس، اتاق عملیات در مقر بخش کربلا و دیگر استان‌ها […]

به نقل از خبرنگار خبرگزاری ایکنا، احمد کریم الموسوی، مدیر شرکت حمل و نقل خصوصی عراق اعلام کرد که بر اساس دستورات رزاق محیبس السعداوی، وزیر حمل و نقل کشور، در راستای حمل و نقل زائران از دیگر شهرها و استان‌ها به استان کربلا و بالعکس، اتاق عملیات در مقر بخش کربلا و دیگر استان‌ها تشکیل شده است.

الموسوی افزود: تمامی بخش‌های میدانی در راستای تسهیل حمل و نقل بدون مانع زائران، عملیات تعیین محورهای مواصلاتی و تقاطع‌ها را آغاز کردند.

وی تصریح کرد که شرکت متبوعش اهمیت زیادی برای حمل و نقل زائران در مراسم دینی قائل است که خیل عظیمی از افراد که تعداد آنها به میلیون‌ها نفر می‌رسد، به سمت بارگاه‌ها و عتبات مقدسه راهی می‌شوند.

مدیر شرکت حمل و نقل خصوصی عراق این امر را چالش بزرگی به شمار آورد و بیان کرد که شرکت مذکور مسئولیت تأمین وسایل حمل و نقل با تعداد مناسب را برای جا به جایی زائران بر عهده گرفته است.

پیش از این سخنگوی واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق و قرارگاه عملیات مشترک از تهیه طرح ویژه ایام محرم با همکاری کمیته عالی امنیتی خبر داد.