به نقل از خبرنگار مهر، سردار مهدی حاجیان ظهر سه شنبه در جلسه قرارگاه اربعین انتظامی این استان که با حضور رئیس قرارگاه اربعین فراجا در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، از آمادگی مرز خسروی برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین جهت سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات خبر داد و اظهار کرد: […]

به نقل از خبرنگار مهر، سردار مهدی حاجیان ظهر سه شنبه در جلسه قرارگاه اربعین انتظامی این استان که با حضور رئیس قرارگاه اربعین فراجا در پایانه مرزی خسروی برگزار شد، از آمادگی مرز خسروی برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین جهت سفر به کربلای معلی و عتبات عالیات خبر داد و اظهار کرد: با مقایسه میزان ترددهای ۲ سال گذشته متوجه می‌شویم که استقبال زائران از مرز خسروی و انتخاب این پایانه برای حضور در مراسم اربعین رشد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: در حالی که اربعین سال ۱۴۰۱ شاهد خروج ۲۴۸ هزار زائر از این مرز بودیم و این رقم برای اربعین سال ۱۴۰۲ به ۴۶۸ هزار نفر افزایش یافت.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: بر همین مبنا و با توجه به فراهم شدن امکانات زیرساختی و رفاهی گسترده‌تر برای اربعین سال جاری پیش بینی می‌شود بیش از ۸۰۰ زائر از مرز خسروی عازم کربلای معلی و عتبات عالیات شوند.

سردار حاجیان با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۵۳ هزار زائر مرز خسروی را برای بازگشت به کشور انتخاب کردند، گفت: این رقم در اربعین سال جاری قطعاً افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به وجود ۵۸ گیت ۲ نفره در پایانه خسروی، تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد که تعداد گیت‌ها برای اربعین سال جاری به ۱۰۰ مورد نیز افزایش یابد.

کار ساماندهی پارکینگ خودروها در مرز خسروی در حال انجام است

سردار حاجیان با بیان اینکه کار ساماندهی پارکینگ خودروها در این مرز نیز در حال انجام است، گفت: با توجه به افزایش حضور زائران در خسروی برای سفر به عتبات عالیات، پیش بینی جای پارک برای ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو صورت گرفته است.

رئیس پلیس استان کرمانشاه با بیان اینکه در مرز خسروی قابلیت افزایش ظرفیت پارکینگ خودرو بیشتر از عدد اعلام شده نیز وجود دارد، تاکید کرد: تمامی پارکینگ‌ها ملزم به داشتن استانداردهای لازم از جمله تجهیز به دوربین مدار بسته و بلوک بندی مشخص هستند.

وی همچنین از حضور بیش از ۱۸۰ تیم پلیس راه و راهور در سطح محورهای مواصلاتی این استان خبر داد و گفت: ۶۳۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی کرمانشاه توسط این تیم‌ها تحت کنترل و پوشش ترافیکی قرار می‌گیرد.

سردار حاجیان با اشاره به وجود ۱۰۰ دوربین در محورهای محل تردد زائران اربعین از شناسایی ۶۴ نقطه حادثه خیز خبر داد و تصریح کرد: این نقاط به مسئولان مربوطه معرفی و کار اصلاح و بهسازی آنها در حال انجام است.

وی پلیس را مرکز خدمات رسانی به زائران اربعین عنوان و در عین حال از مشخص بودن وظایف هر کدام از بخش‌های انتظامی خبر داد و افزود: با توجه به مشخص بودن شرح وظیفه هر کدام از این بخش‌ها، تلاش می‌کنیم تا این وظایف به نحو احسن انجام و خدمات لازم به زوار ارائه شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه شرایط برای میزبانی شایسته از زائران اربعین در استان کرمانشاه فراهم است و آخرین هماهنگی‌ها نیز در حال انجام بوده تا بتوانیم سال جاری خدمات متفاوت‌تر و بهتری به زوار کربلا ارائه دهیم.

سردار حاجیان با تاکید بر تلاش پلیس برای به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها طی ایام اربعین حسینی، خواستار همراهی همه دستگاه‌های اجرایی با پلیس به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر به زائران اربعین شد و گفت: خدمت به زوار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) وظیفه‌ای همگانی است و نیاز است از هم اکنون اقدامات لازم صورت گیرد.

  • منبع خبر : https://mehrnews.com/x35pvG