جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گفت: علاقه‌مندان به برپایی موکب در ایام اربعین ۱۴۰۳ تا پیش از آغاز محرم (۱۶ تیرماه) فرصت دارند تا با تکمیل مدارک در سامانه موکبداران، نسبت به درخواست پروانه جدید یا تمدید آن اقدام کنند. به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، مجید […]

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گفت: علاقه‌مندان به برپایی موکب در ایام اربعین ۱۴۰۳ تا پیش از آغاز محرم (۱۶ تیرماه) فرصت دارند تا با تکمیل مدارک در سامانه موکبداران، نسبت به درخواست پروانه جدید یا تمدید آن اقدام کنند.

به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، مجید نامجو گفت: علاقه‌مندان برپایی مواکب تخصصی می‌باست ابتدا از کمیته تخصصی مربوط به رشته فعالیت خود در ستاد مرکزی اربعین حسینی، تاییدیه لازم را دریافت کرده سپس در سامانه ویژه موکبداری به نشانی http://mokeb.atabat.org ثبت نام کنند.
وی افزود: براین اساس فعالان فرهنگی که قصد برپایی موکب فرهنگی در ایام اربعین را دارند، باید با مراجعه به کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان و دریافت تائیدیه، نسبت به دریافت پروانه موکبداری از طریق سامانه موکبداری ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات اقدام کنند.
نامجو تاکید کرد: متقاضیان دریافت پروانه موکب پزشکی یا درمانی در عراق باید با مراجعه به جمعیت هلال احمر استان و اخذ تائیدیه و مراجعه به سامانه موکبداری نسب به دریافت پروانه موکبداری اقدام کنند.
وی درخصوص الزامات عمومی موکب‌هایی که در اربعین ۱۴۰۳ خدمات اسکان ارائه خواهند کرد گفت: حضور پزشک عمومی و پرستار و راه‌اندازی بخش راهنمای زائر و امور گمشدگان ازجمله الزامات مواکب اسکان در اربعین امسال است.
جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات با اشاره به تراکم مواکب در شهر‌های مقدس عراق و لزوم ساماندهی مواکب ایرانی گفت: برای متقاضیان جدید برپایی موکب، پروانه فعالیت فقط در قرارگاه‌های مرزی صادر خواهد شد.
دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی افزود: عملیات ارسال تجهیزات و اقلام موکب‌ها از ۲۰ محرم آغاز و تا ۱۵ صفر از مرز‌های شلمچه، مهران و خسروی انجام خواهد شد.