به نقل از باشگاه خبرنگاران/ فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا ادعا می‌کند که یک تسهیل‌گر مالی داعش را در شمال سوریه دستگیر کرده است. فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای مدعی شد که نیرو‌های این کشور در حمله‌ای که دو روز پیش با بالگرد در شمال سوریه انجام داده اند، «ممدوح ابراهیم الحاجی شیخ» که یک […]

به نقل از باشگاه خبرنگاران/ فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا ادعا می‌کند که یک تسهیل‌گر مالی داعش را در شمال سوریه دستگیر کرده است.
 
فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای مدعی شد که نیرو‌های این کشور در حمله‌ای که دو روز پیش با بالگرد در شمال سوریه انجام داده اند، «ممدوح ابراهیم الحاجی شیخ» که یک تسهیل کننده مالی داعش بوده را به هلاکت رسانده‌اند.

به گزارش رویترز، در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین ادعا شده  که در جریان این عملیات به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

هفته گذشته نیز سنتکام مدعی شده بود یکی از سرکردگان داعش را در شمال سوریه دستگیر کرده‌ است. واشنگتن نام این فرد را «ابوهلیل الفدعانی» اعلام کرد و گفت احتمالا او یکی از رابطان شبکه داعش در منطقه بوده است.

واشنگتن علی‌رغم مخالفت دولت قانونی سوریه سال‌هاست به بهانه مبارزه با تروریستم در این کشور حضور نظامی دارد. مقامات نظامی این کشور تاکنون بار‌ها مدعی انجام عملیات‌های مختلف ضد تروریستی در مناطق مختلف سوریه شده اند.