به نقل  از  خبرگزاری مهر، نشست مشترک فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق با هدف توسعه تعاملات و تحکیم انتظامات مرزی در زمینه‌های مختلف در ستاد فرماندهی مرزبانی فراجا برگزار شد. سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سپهبد «محمد عبدالوهاب سکر» فرمانده مرزبانی کشور عراق، با اظهار خوشحالی از حضور […]

به نقل  از  خبرگزاری مهر، نشست مشترک فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق با هدف توسعه تعاملات و تحکیم انتظامات مرزی در زمینه‌های مختلف در ستاد فرماندهی مرزبانی فراجا برگزار شد.

سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سپهبد «محمد عبدالوهاب سکر» فرمانده مرزبانی کشور عراق، با اظهار خوشحالی از حضور فرمانده مرزبانی کشور عراق در ستاد مرزبانی فراجا گفت: از این اینکه میزبان این دیداریم بسیار خوشحال و خرسند هستیم.

فرمانده مرزبانی فراجا با بیان اینکه مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و عراق در کنار یکدیگر برای ایجاد امنیت مردم دو کشور در مرزها تلاش می‌کنند، افزود: به لطف خداوند متعال فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در مؤلفه مرز به بلوغ کامل دست یافته است و امروز وظیفه تأمین امنیت ۸۷۵۵ کیلومتر از مرزهای طویل جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

سردار گودرزی با اشاره به تعامل مطلوب و روابط خوب مرزی میان مرزبانی ۲ کشور ایران و عراق، گفت: جمهوری اسلامی ایران ۱۶۰۹ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که به لطف خداوند متعال این حجم عظیم مرز مشترک با روابط و تعامل مطلوبی که بین مرزبانان ۲ کشور برقرار است به خوبی کنترل و مدیریت می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به همکاری مطلوب مرزبانان دو کشور در اربعین حسینی سال گذشته، عنوان کرد: امید است برگزاری مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) امسال توأم با همکاری متقابل دو کشور ایران و عراق باشد با توسعه همکاری‌ها شاهد ارتقا امنیت نیز باشیم.

این مقام ارشد انتظامی همچنین تاکید کرد: تلاش ما بر این است امسال در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) همکاری گسترده و ویژه‌تری در ارتباط با تسهیل تردد زائران در مرزها صورت بگیرد.

فرمانده مرزبانی انتظامی در ادامه این نشست در خصوص حل و فصل مشکلات مرزی دو جانبه و نیز توسعه و گسترش مناسبات و حسن روابط مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به بحث و تبادل نظر پرداخت و سطح روابط، تعاملات و همکاری‌های مرزی را مطلوب ارزیابی کرد.

سردار گودرزی در خاتمه سخنان خود از ارسال پیام تسلیت سپهبد «محمد عبدالوهاب سکر» به جهت شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور مردمی ایران اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

روابط بی سابقه مرزی جمهوری اسلامی ایران و عراق

سپهبد «محمد عبدالوهاب سکر» فرمانده مرزبانی کشور عراق نیز در این دیدار با اظهار خوشحالی از دیدار با سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران اسلامی را تسلیت گفت.

وی در ادامه با تأکید بر همکاری مطلوب مرزی میان دو کشور، اظهار داشت: مطمئن هستیم همکاری‌های مرزی موجب تقویت امنیت مرزهای بین دو کشور می‌شود.

سپهبد «محمد عبدالوهاب سکر» با بیان اینکه روابط حسنه مرزی بی سابقه‌ای در طول تاریخ بین دو کشور ایجاد شده است، افزود: تأمین امنیت مرزهای دو کشور خدمت به مردم دو کشور است.

وی با تأکید بر پوشش کامل مناطق مرزی مشترک با ایران و جلوگیری از هرگونه قاچاق و تجاوزهای مرزی، گفت: مرزبانی کشور عراق این آمادگی را دارد تا با همکاری مرزبانان جمهوری اسلامی ایران امنیت و همچنین تسهیل در تردد زائران در ایام اربعین حسینی را فراهم کند.

فرمانده مرزبانی کشور عراق در خاتمه سخنان خود بر همکاری‌ها و تعاملات مشترک مرزی به منظور تأمین امنیت مرزهای بین دو کشور تأکید کرد.

گفتنی است، فرمانده مرزبانی عراق همراه هیئتی با وزیر کشور عراق به دعوت فرماندهی انتظامی کشور به ایران سفر کرده است.