فارس/ رسانه‌های سوئدی اعلام کردند که «سلوان مومیکا» با مجوز رسمی پلیس این کشور، فردا جنایت هتک حرمت قرآن کریم را در شهر مالمو تکرار خواهد کرد. «سلوان مومیکا» مهاجر عراقی‌الاصل ساکن استکهلم، که پیش‌تر چند بار اقدام به هتک حرمت قرآن کریم کرده بود، مجوز جدیدی را برای تکرار این جنایت در شهر مالمو […]

فارس/ رسانه‌های سوئدی اعلام کردند که «سلوان مومیکا» با مجوز رسمی پلیس این کشور، فردا جنایت هتک حرمت قرآن کریم را در شهر مالمو تکرار خواهد کرد.

«سلوان مومیکا» مهاجر عراقی‌الاصل ساکن استکهلم، که پیش‌تر چند بار اقدام به هتک حرمت قرآن کریم کرده بود، مجوز جدیدی را برای تکرار این جنایت در شهر مالمو از سوی مقامات سوئدی دریافت کرد.
طبق گزارش پایگاه خبری «روسیاالیوم»، این خبر را رادیوی سوئد گزارش داده و با انتشار یک پیام صوتی اعلام کرد سلوان مومیکا، که در چند هفته گذشته عامل آتش زدن نسخه‌های قرآن کریم در سوئد بود، اکنون مجوز دیگری برای برگزاری این «رویداد» در شهر مالمو دریافت کرده است.
بر اساس این گزارش، مومیکا این اقدام را صبح فردا شنبه، ۳۰سپتامبر در حالی تکرار خواهد کرد که روزنامه «افتونبلادت» سوئدی از صدور مجوز برای این کار از سوی پلیس این کشور خبر می‌دهد‌.
مومیکا طی ماه‌های اخیر چندین بار اقدام به قرآن سوزی کرد و واکنش‌های زیادی را در جهان برانگیخت. او حتی در ۲۸ ژوئن و مصادف با یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان در مقابل مسجد اصلی استکهلم این اقدام خصمانه را با مجوز پلیس انجام داد.
دولت عراق پیش‌تر از مقامات سوئدی خواست تا این مهاجر عراقی‌الاصل را که چنین جنایاتی انجام می‌دهد، برای محاکمه تحویل این کشور دهند‌. اقدامات جنایتکارانه او در هتک حرمت مقدسات اسلام باعث خشم عراقی‌ها شده و آن‌ها را چندمین بار برای اعتراض به مقابل سفارت سوئد در بغداد کشانده است.
این مهاجر عراقی که به دست داشتن در پرونده‌های دیگر هم متهم است، جنایت قرآن‌سوزی را در مقابل سفارت‌خانه‌های کشورهای اسلامی از جمله عراق، ایران، ترکیه و مصر تکرار کرد و موجب اعلام انزجار کشورهای اسلامی و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی شد.
دولت و مقامات سوئدی نیز که چندین بار مدعی بررسی حقوقی و سیاسی این اقدامات در کشورشان شده‌اند، در عمل به حمایت از جنایات علیه اسلام و تحریک احساسات مسلمانان جهان ادامه می‌دهند.